Kuruluş ve Teşkilatlanma

 
        22 Mart 2008 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 5747 sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile resmen ilçe olan Konyaaltı, 04 Haziran 2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile atanan Kaymakam Bayram YILMAZ'ın 11 Temmuz 2008 günü göreve başlamasıyla da kamu kurum kuruluşları teşkilatlanmaya ve hizmet vermeye başlamıştır.
 
Marsel- Z. Denizhan Öner İlköğretim Okulu
 
 
11 Temmuz 2008 günü göreve başlayan Kaymakam Bayram YILMAZ, Kuşkavağı Mahallesindeki Z.Marsel- Z. Denizhan Öner İlköğretim Okulunun 2.katında çalışmalarına başladı.
 
Kaymakam ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin ACAR da, Şube Müdürü Bekir VURAL ve birkaç personeli ile, aynı okul ve aynı katta hizmete başladı. Ertesi hafta da Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Neriman TEKİN ve açıktan atanan V.H.K.İ. Esra ÖZEL göreve başladı.

 
Kaymakam Bayram YILMAZ, Yazı İşleri Müdür Neriman TEKİN, İl Genel Meclisi Üyesi Adem UTKU ve misafirler (16 Temmuz 2008 Çarşamba, 11:20)
İlk ziyaretçilerimizden İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri GÜLAY (16 Temmuz 2008 Çarşamba, 11:40)

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hacı TEMEL, Kaymakam Bayram YILMAZ, Konyaaltı Nüfus Müdürü Ali ÇOMAK ve İl Genel Meclisi Üyesi Adem UTKU
(17 Temmuz 2008 Perşembe, 14:09)

Daire Müdürleri ile ilk toplantılarımız - 18 Temmuz 2008 Cuma
(Soldan sağa: Sağlık Grup Başkan Vekili Dr.Bilge UYSAL, İlçe Svil Savunma Müdürü Nursel ACAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin ACAR, Kaymakam Bayram YILMAZ, Tapu Sicil Müdürü Hayri YALÇIN, Müftü Vekili Hüseyin ÜSTÜNER, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Murat DEMİR, İlçe Tarım Müdürü Veli GÖKÇE, İlçe Emniyet Müüdürü Özer BİÇER, Mal Müdürü Vekili Hüseyin ERCAN)

Sağlık Grup Başkanı Dr.Fatih AYKAL, Kaymakam Bayram YILMAZ, Kepez Kaymakamı M.Ali ÖZYİĞİT (21 Temmuz 2008 Pazartesi, 17:02)
 

        İlçede Kaymakamlık Binası olabilecek kamu kurumlarına ait bir bina olmadığından, Kaymakamlık Binası olarak ilçenin birçok yerinde bina arandı; bazı bina sahipleri ile pazarlıklar yapıldı, vazgeçmeler oldu; Konyaaltı cadde cadde, sokak sokak tarandı; bir süre sonra Öğretmenevleri Mahallesinde 4 katlı uygun bir apartman bulundu, sahibi ile anlaşıldı ve ilçe birimlerinin yerleşme çalışmaları başladı.
Binaya İlçe Tarım, Mal Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğünün idari kısmı, Nüfus Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakamlık, Vakıf, Sivil Savunma Müdürlüğünün yerleşmesine karar verildi.
 
        19 Ağustos 2008 günü Kaymakamlık bu binaya taşındı; ertesi gün de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü taşındı. Kamu kurumları ortalama 1 ay içerisinde binaya tamamen yerleştiler. Kaymakamlık binası dışında kalan Tapu Sicil Müdürlüğü Bölge Müdürlüğünün 1.katına, İlçe Müftülüğü Diyanete ait bir binaya, Sağlık Grup başkanlığı da 16 nolu Sağlık Ocağına yerleşerek hizmetlerine başlamış oldular.
 
Sayın Doğan ve Rahmiye YAĞINLI'dan kiraladığımız, 
Öğretmenevleri Mahallesindeki Kaymakamlık Binasının ilk görüntüsü 
(20 Temmuz 2008 Pazar, 17:56)

Levhamızı asıyoruz
29 Temmuz 2008 Salı, 19:55

    
Binamıza Şanlı Bayrağımızı çekiyoruz
19 Ağustos 2008 Salı, 10:01

   
Balkonları boyatıyoruz...

Yeni binadaki ilk ziyaretçimiz İl Emniyet Müdürümüz Feyzullah ARSLAN oldu. 
21 Ağustos 2008 Perşembe, 11:30

Antalya Milletvekilimiz Sadık BADAK'ın ziyareti. 12 Eylül 2008 Cuma, 11:06
Daire Müdürleri toplu halde 
(Ön sıra (Soldan sağa): Emniyet Amiri Mesut GÖRÜCÜ, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Özer BİÇER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin ACAR, Kaymakam Bayram YILMAZ, Tapu Sicil Müdürü Hayri YALÇIN, Sağlık Grup Başkanı Dr. Fatih AYKAL, İl Genel Meclisi Üyesi Adem UTKU, İlçe Müftüsü Hüseyin UYSAL; Arka sıra (Soldan sağa): İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Enver ÖZKAL; Mal Müdürü  Cemal ÖZCAN, İlçe Tarım Müdür Vekili Durmuş ÖCAL, İlçe Nüfus Müdürü Ali ÇOMAK ) 25 Eylül 2008 Perşembe, 09:52

 
 
 
Yukarı