Kamil KÖTEN
Konyaaltı Kaymakamı
 
 
Kaymakam Kamil KÖTEN, 1960 yılında Kayseri İli Sarız İlçesi Yaylacı Köyü'nde doğdu. İlkokulu Yaylacı Köyü İlkokulu'nda, Ortaokulu Sarız Ortaokulu'nda, Liseyi Develi İmam Hatip Lisesi' nde okudu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 1,5 yıl İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörü olarak görev yaptı.
1988 yılında Nevşehir Valiliği'nde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Hacıbektaş ve Boğazlıyan İlçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1 yıl İngiltere'de eğitim amaçlı bulundu.
Sırasıyla; Giresun - Doğankent, Diyarbakır - Çüngüş Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Aydın - İncirliova Kaymakamlığı ve aynı dönemde büyük depremde Düzce Deprem Kriz Merkezi görevi, akabinde Amasya - Merzifon, İzmir - Foça Kaymakamlığı, Manisa- Akhisar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Foça Kaymakamlığı döneminde Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından 1 hafta süreyle, İngiltere ve İrlanda'ya gönderilerek, Bölücü Terörle Mücadele içerikli çalışmalara katıldı. 2011 yılında Akhisar'a atanarak 2 yıl boyunca Akhisar Kaymakamı, 2013 - 2018 yılları arası Muğla Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.
31.08.2018 tarihli ve 2018/157 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 24.09.2018 tarihinde Konyaaltı Kaymakamı olarak göreve başlayan Kamil KÖTEN,evli ve dört çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
 
 
 Konyaaltı Kaymakamı Kamil KÖTEN ( Vali Yardımcısı Vekili ) ayrıca;
 
        - Cumhurbaşkanlığı
1. İl Müftülüğü
 
         - Ticaret Bakanlığı
1. Serbest Bölge Müdürlüğü
 
        - Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
1. Antalya Liman Başkanlığı
 
        - Valilik
1. Deniz Limanı Mülki İdare Amirliği
  (Antalya Deniz Limanında bulunan Polis ve Jandarma Birimleri dahil)
2. Deniz Ticaret Odası Başkanılığı
3. Kurban Hizmetleri İşlemleri 
4. Antalya Valisi' nin vereceği diğer görevlerden sorumludur.